Kalendář akcí  

září 2024
Po Út St Čt So Ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
   
Logo Jihočeského kraje

Logo 100 let školy

Logo EU peníze školám

Logo Doucování žáku škol

Systémová podpora kariérového poradenství a tranzitních programů žáků se SVP pro ČR

Logo Digitalizujeme školu

Podpora rovných příležitostí

Vážení zákonní zástupci, dovolujeme si Vám předložit několik námětů a inspirací:

V předmětu hudební výchova se zaměřte u žáků (zvláště mladších) především na rytmizaci (vytleskávání) jednoduchých slovních spojení a říkadel. Vytleskávejte slabiky, tleskání kombinujte s pleskáním na stehna či podupáváním. Vymýšlejte i jinou hru na tělo. K rytmizaci a doprovodu říkadel a jednoduchých písní můžete využít i náčiní, které běžně v domácnosti používáte (vařečky, pokličky, struhadlo apod.). Je zajímavé naučit děti soustředit se a zaměřit se na rozlišení ticha, lomozu a naopak je upozornit na příjemné melodické zvuky hudby/zpěvu. Rozlišujte, co je nahlas, co je potichu. Rozlišujte s nimi melodií stoupavou a klesavou (zvuky od nejhlubších po vysoké). Hrajte s dětmi na ozvěnu, do hrátek s říkadly a popěvky zapojte i pohybové a jednoduché taneční aktivity. Dělejte společně vše, co vám přináší radost. Využijte dětských pořadů v televizi nebo si najděte na internetu různé lidové písně, krátké úryvky vážné, popové, country či jiné hudby a společně s dětmi poslouchejte. Pokud máte pocit, že nemáte pro hudbu nebo zpěv nadání, před svými dětmi se nemusíte ostýchat. Hlavní je společně strávený čas, který vaše děti vždy ocení.

V předmětu výtvarná výchova a pracovní vyučování se zaměřte na jakékoli rozvíjení tvořivosti a vnímavosti k sobě i okolnímu světu. Tyto vyučovací předměty mají významný rehabilitační a relaxační charakter. V domácích podmínkách přistupujte k dítěti individuálně a vždy zvažte jeho schopnosti. Berte v úvahu, co zvládne.V předmětu výtvarná výchova a pracovní vyučování se zaměřte na jakékoli rozvíjení tvořivosti a vnímavosti k sobě i okolnímu světu. Tyto vyučovací předměty mají významný rehabilitační a relaxační charakter. V domácích podmínkách přistupujte k dítěti individuálně a vždy zvažte jeho schopnosti. Berte v úvahu, co zvládne.V těchto předmětech se co nejvíce inspirujte koloběhem běžného kalendářního roku (roční období se všemi svátky a tradicemi). Inspiraci nacházejte v běžných domácích činnostech (sebeobsluze, úklidu, zdobení vašeho příbytku, vaření, společném trávení volného času).Ve výtvarné výchově využívejte společného prohlížení ilustrací v dětských knihách, omalovánek, pozorování probouzející se přírody a jejímu výtvarnému zachycení.V pracovní výchově využijte všech činností k zajištění chodu v domácnosti popřípadě k zajištění péče o společného domácího mazlíčka k rozvíjení samostatnosti a šikovnosti vašich dětí. Vždy projevte radost z jejich zapojení a z výsledku vykonané práce.Při domácí práci v obou předmětech vždy veďte svoje děti k dodržování bezpečnosti a správnému pracovnímu postupu. Veškeré činnosti, které budete společně provozovat, dětem nejprve předveďte a ověřte si, zda vám porozuměly.

V předmětu tělesná výchova se zaměřte na aktivní využití vlastních pohybových možností vašich dětí s ohledem na jejich zdravotní a pohybová omezení. Veďte svoje děti k radosti z pohybu a ke zdravému životnímu stylu.V předmětu tělesná výchova se zaměřte na aktivní využití vlastních pohybových možností vašich dětí s ohledem na jejich zdravotní a pohybová omezení. Veďte svoje děti k radosti z pohybu a ke zdravému životnímu stylu.Pokud je to možné a počasí dovolí, upřednostněte pohybové aktivity na čerstvém vzduchu před cvičením v domácím prostředí. Cvičte ve vhodném oblečení a obuvi.Vždy věnujte pozornost přípravě organismu před pohybovou činností. Po vlastním cvičení nezapomeňte na relaxační aktivity. Za společný čas věnovaný aktivnímu pohybu pochvalte.Inspiraci k pohybovým činnostem najdete v přírodě (překonávejte přírodní překážky, v lese házejte šišky, přeskakujte krtiny, s pomocí přecházejte opatrně po kládách atd.)Doma si můžete pomoci drobným nábytkem a případně využít ke hrám míč, švihadlo a jiné pomůcky, které vlastníte. Vždy zvažte rizika a dbejte na bezpečnost!A mějte na paměti, že důležitá je pravidelnost a hlavně radost z pohybu. Jakákoli činnost, i procházka se počítá.

   
© Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola Štítného 3, České Budějovice