Změna ceny obědů
Upozorňujeme Vás, že podle provozního řádu školní jídelny je odběr oběda do gastronádob pro nemocné žáky možný pouze 1. den nemoci. Další dny je nutné obědy v jídelně odhlásit osobně nebo telefonicky. Pokud se bude chtít strávník stravovat dále v době nemoci, bude mu doúčtována provozní a mzdová režie – plná výše oběda. Toto je třeba nahlásit ve školní jídelně.
V případě nevyzvednutého (propadlého) oběda ve školní jídelně bude stržena hodnota celého nevyzvednutého oběda včetně částky dotované školou. Doporučujeme vám proto důsledně odhlašovat obědy, o kterých víte, že si je vaše dítě nevyzvedne.
Na základě vyhlášky o školním stravování č. 107/2005 Sb. bude s účinností od 1.1.2026 ke každému nevybranému obědu a neodhlášeným obědům od 2. dne nemoci připočítána částka za provozní a mzdovou režii, včetně DPH ve výši 41,- Kč.
Více informací najdete v provozním řádu školní jídelny: https://bigycb.cz/czs/wp-content/uploads/2022/10/provozni-rad.pdf
Mgr. Jitka Čurdová, zástupkyně ředitele školy
Turnaj ve vybíjené
Těsně před tím než školní chodby utichly a nastaly podzimní prázdniny, odehrál se na 2. stupni turnaj ve vybíjené. Do hry se pustily čtyři smíšené týmy složené z hráčů napříč ročníky. Malí i velcí, rychlí i obratní, všichni hráli s nadšením a velkým nasazením. Vítězem se stal tým červených, který si zaslouženě odnesl první místo. Gratulujeme! Už se těšíme na další sportovní dobrodružství!
Nové hřiště
Rádi chodíme na procházky a objevujeme nová místa a tohle hřiště se nám moc líbí. Je tu hodně dřevěných atrakcí a prolézaček a pro starší je tu venkovní posilovna. Tu si samozřejmě vyzkoušeli i ti nejmladší z nás. Snad se sem zase brzy vrátíme.
Narozeninová oslava
Máme rádi společné oslavy, vyzdobíme si třídu, připravíme pohoštění a obdarujeme oslavence. Tentokrát měl narozeniny Vojta. Vojta má rád barevné a veselé ponožky a proto jedny přesně takové od nás dostal.
Vzdělání a řemeslo
ZŠs na návštěvě SOŠ veterinární
Udělali jsme si výlet do nedaleké SOŠ veterinární na den otevřených dveří. Svačinu jsme si sbalili do batůžků a vyrazili jsme. Čekala nás projížďka na vozíku za traktorem, pak jsme si prošli několik výstav vypěstované zeleniny a ovoce a navštívili jsme výběhy se zvířátky. Těšíme se na další výlet.
Lesní výprava 6. a 8. tříd
Ve středu 5. 11. se žáci tříd 6., 8. A a 8. B vydali na dobrodružnou výpravu do Branišovského lesa. Tento les je často spojován s různými tajemnými pověstmi, a tak nebylo divu, že cesta vzbudila mezi žáky velká očekávání.
Během programu plnili připravené úkoly, které prověřily jejich pozorovací schopnosti, týmovou spolupráci i znalosti z přírodopisu. Součástí aktivity byly také informace o historii a záhadách, které se k Branišovskému lesu pojí. Žáci se tak nejen prošli přírodou, ale také se něco nového dozvěděli.
Cestou do lesa ještě navštívili nedalekou minirozhlednu, odkud měli možnost rozhlédnout se po okolní krajině.
Výprava proběhla v přátelské atmosféře a žáci si z ní odnesli nové informací i zážitky.
Říjen ve školním klubu
Namaloval měsíc říjen barvičkami listy,
jeden hnědý, druhý žlutý, třetí zůstal čistý.
Rozdal už měsíc říjen dětem svoje dary,
pohostil je pohárkem jablkové šťávy.
Druhý školní měsíc jsme si v klubu opět krásně užili a děti tak mají zase mnoho pěkných zážitků a vzpomínek. Více ke stažení ZDE.













